2018 Waterless Boat Race Night Ultimate Super Late Model Series.jpg
Held on August 25, 2018 at Senoia Raceway in Senoia, GA
40 L, 15 M, 24.16 KM - Scheduled Distance

RESULTS
Fin St # Driver Sponsor Make Laps Led Status Pts
1 1 25 Shane Clanton Weldbank Energy, Keyser Manufacturing, Cooper's Country Meat Packers, Super K Express Capital 40 40 running
2 3 12 Ashton Winger Textron Off Road, Johnny Doan Plumbing Rocket 40 0 running
3 4 57 Zack Mitchell Mechanical Edge, Clary Hood Inc., Eubanks Oil Longhorn 40 0 running
4 9 18x Michael Page Baird Truck & Trailer Sales, Elite Concrete, T&T Trucking, Baird Towing Stinger 40 0 running
5 23 24 Zach Leonhardi Engine Distributors Inc, CSR Aluminum Fabrication Rocket 40 0 running
6 10 2c Joey Coulter Molecule, Rum Runner Racing, Broward Armature & Generator Longhorn 40 0 running
7 7 99v Kyle Hardy Viper Risk Management Group, Pancho's Racing Products, Chiarelli Paving 40 0 running
8 8 44 Clint Smith Southern Fibernet, Cliburn Tank Lines Rocket 40 0 running
9 2 111 Steven Roberts Lenox River Ranch, Roberts Bee Company Rocket 40 0 running
10 11 53 Ray Cook Wynn Land Development, Heartland EMS, Dublin Winwater, Keyser Manufacturing Capital 40 0 running
11 14 15M Mason Massey Special Olympics Georgia, West Georgia Discount Tire Sales Capital 40 0 running
12 12 27 Larry Harrod Harrod Logging, Chris Madden Racing Longhorn 40 0 running
13 15 2 Dennis Franklin ASA Peformance, Baird Transport, AES Racing Swartz 39 0 running
14 13 4 Dusty Jones 33 0 out
15 21 311 Ivedent Lloyd, Jr. 21 0 out
16 22 421 Anthony Sanders M&W Transport, Smithfield's Chicken 'n Bar-B-Q Longhorn 12 0 out
17 20 0 Craig Scott 11 0 out
18 18 1D Dalton Cook WrapTech, Star Home Maintenance, Parker's Towing, Hunter's Pub & Steakhouse BWRC 10 0 out
19 19 17K Kyler Haygood 9 0 out
20 5 2x John Henderson Flint Equipment Company, ATC Site Construction, A&C Electrical Services, G&G Electrical Services BWRC 0 0 accident
21 6 16 Austin Horton Orr's Towing, Vapes Gone Wild, Super K Express Rocket 0 0 accident
22 16 14 Johnny Cloer, Jr. HRT, CSR Aluminum Fabrication Rocket 0 0 out
23 17 27M Glenn Morris Griffin Hose & Hydraulics, Morris Muffler 0 0 out
24 24 17H Lamar Haygood ABS Towing & Recovery, ABS Automotive Kryptonite 0 0 out
RACE DATA
Failed to Qualify: Zach Shelton; Heath Hindman; Shane Fulcher; Mark Page; Joey Armistead
Time of Race: 0:38:04
Starting Lineup Set By: Time Trials + Qualifying Heats
Fast Qualifier: Shane Clanton - 13.687 sec.
Heat Winners: [[Special:FormEdit/Driver/Template:(({HeatWinnersTemplate:))|[[:Template:]]}
Preliminary Feature Winners: [[Special:FormEdit/Driver/Template:(({PrelimWinnersTemplate:))|[[:Template:]]}
Qualifier Winners: [[Special:FormEdit/Driver/Template:(({QualWinnersTemplate:))|[[:Template:]]}
Dash Winners: [[Special:FormEdit/Driver/Template:(({DashWinnersTemplate:))|[[:Template:]]}
Consi Winners: Ray Cook Larry Harrod
Non-Qualifiers Race Winners: [[Special:FormEdit/Driver/Template:(({NonQualWinnersTemplate:))|[[:Template:]]}
Margin of Victory: 2.976 seconds
Average Speed: ??? mph
Cautions: 4 for 0 laps - not available
Lead Changes: 0 among 1 drivers - Shane Clanton 1-40