2018 Cooper's Country Meat Packers Clash at the Mag Lucas Oil Late Model Dirt Series.jpg
Held on June 16, 2018 at Magnolia Motor Speedway in Columbus, MS
100 L, 37.5 M, 60.4 KM - Scheduled Distance

RESULTS
Fin St # Driver Sponsor Make Laps Led Status Pts
1 6 71 Hudson O'Neal Dyno One, Peak Antifreeze Club 29 100 7 running
2 11 321 Bobby Pierce Allgayer Inc., Campbell University, Dunn-Benson Ford Rocket 100 0 running
3 3 1R Josh Richards Bulk Material Lift, Best Performance Motorsports, Colt Rocket 100 65 running
4 9 0 Scott Bloomquist Reece Monument, New Direction Ag Bloomquist 100 0 running
5 5 39 Tim McCreadie Sweeteners Plus Longhorn 100 2 running
6 1 1 Earl Pearson, Jr. Lucas Oil, Tegeler Wrecker & Crane, P&W Sales Black Diamond 100 1 running
7 12 5 Don O'Neal Peak Antifreeze, Crawford Outdoor Club 29 100 0 running
8 8 49 Jonathan Davenport ASC Warranty, Crop Production Services, Spartan Mowers Longhorn 100 0 running
9 8 25Z Mason Zeigler MS Shock Therapy, Ohiopyle Vacation Rentals, JLE Industries Rocket 100 0 running
10 23 10H Spencer Hughes Henderson Motorsports, L&D Trucking Longhorn 100 0 running
11 13 14 Darrell Lanigan iRacing, Peak Antifreeze Club 29 100 0 running
12 18 28 Dennis Erb, Jr. VoMac Truck Sales, McBride Mack Black Diamond 100 0 running
13 10 22 Gregg Satterlee Satterlee Petroleum Distributors, Keyser Manufacturing, Classic Ink Rocket 99 0 running
14 14 18 Jack Sullivan Pannell Chipping Rocket 99 0 running
15 16 14z Zach McMillan P&W Iron Works, P&W Sales 99 0 running
16 24 77 Gavin Landers ASC Warranty, Crop Production Services Longhorn 99 0 running
17 15 21xxx Neil Baggett James Johnson Logging, Neil Baggett Trucking Rocket 66 0 out
18 2 20 Jimmy Owens Power Rig LLC, Boomtest Well Service, Red Bone Fishing & Rental, Tommy Pope Construction, E3 Spark Plugs Rocket 58 25 out
19 20 71w Chris Wall 42 0 out
20 21 90 Brian Rickman Advanced Logistics, 1250 Package Store, Cooper's County Meat Packers Rocket 24 0 out
21 22 D8 Mike Palasini, Jr. 24 0 out
22 4 40B Kyle Bronson Brandon Collision, Racecar Engineering, Brandon Ford Bloomquist 21 0 out
23 19 1C Chad Thrash Tomkat of Chunky, Structural Steel Services, Xtreme Graphics by J-Rod, Miller Lite Rocket 13 0 out
24 17 86 Rick Rickman Advanced Logisics, 1250 Package Store Rocket 2 0 out
RACE DATA
Failed to Qualify: Clay Fisher; Shay Knight; Jamie Tollison; Dwight Falcon, Jr.
Time of Race: 0:50:13
Starting Lineup Set By: Time Trials + Qualifying Heats
Fast Qualifier: Earl Pearson, Jr. - 14.664 sec.
Heat Winners: Earl Pearson, Jr.Jimmy OwensJosh Richards
Preliminary Feature Winners: [[Special:FormEdit/Driver/Template:(({PrelimWinnersTemplate:))|[[:Template:]]}
Qualifier Winners: [[Special:FormEdit/Driver/Template:(({QualWinnersTemplate:))|[[:Template:]]}
Dash Winners: [[Special:FormEdit/Driver/Template:(({DashWinnersTemplate:))|[[:Template:]]}
Consi Winners: Chad Thrash
Non-Qualifiers Race Winners: [[Special:FormEdit/Driver/Template:(({NonQualWinnersTemplate:))|[[:Template:]]}
Margin of Victory: 0.381 seconds
Average Speed: ??? mph
Cautions: 8 for 0 laps - lap 2; lap 14; lap 21; lap 38; lap 42; lap 53; lap 59; lap 67
Lead Changes: 8 among 5 drivers - Jimmy Owens 1-12; Earl Pearson Jr. 13; Owens 14-26; Josh Richards 27-84; Tim McCreadie 85; Richards 86; McCreadie 87; Richards 88-93; Hudson O'Neal 94-100